Elewacje drewniane

Jakie wybrać deski na elewację budynku?

Elewacja drewniana jest doskonałym rozwiązaniem przy wykańczaniu fasad budynków. Przy decydowaniu się na zastosowanie drewna na elewację niezmiernie istotny jest wybór drewna z jakiego zostanie wykonana.
Czytaj więcej

Modrzew syberyjski na elewację budynku

Wybierając deski elewacyjne inwestorzy prędzej czy później trafiają na deski elewacyjne z modrzewia syberyjskiego. Są one polecane nie tylko przez producentów, ale również przez wykonawców i importerów.
Czytaj więcej

Czym malować elewację drewnianą?

Elewacja drewniana stanowi niezwykle oryginalną ozdobę konstrukcji domu. Wymaga jednak odpowiedniej i regularnej konserwacji. W tym celu warto skorzystać z profesjonalnych produktów, które nie tylko ochronią drewno przez sinizną, zgnilizną czy wilgocią, lecz także zadbają o długotrwały efekt estetyczny.
Czytaj więcej

Montaż desek elewacyjnych Thermory

Do montażu desek elewacyjnych Thermory należy zawsze stosować wkręty ze stali nierdzewnej.
Czytaj więcej

Ile kosztuje elewacja z drewna?

Decydując się na elewację z drewna dobrze jest wpierw przekalkulować budżet jaki mamy do wykorzystania na ten cel. Elewacja drewniana to nie tylko deski ale również cała podkonstrukcja (ruszt), wkręty do drewna, systemy mocowań oraz lazury i impregnaty.
Czytaj więcej

Czym impregnować elewację z drewna?

Elewacja drewniana to doskonałe rozwiązanie przy wykańczaniu budynków, jednakże aby służyła nam przez lata wymaga ona pewnych zabiegów pielęgnacyjnych.
Czytaj więcej

Montaż elewacji z drewna - wskazówki

Prawidłowy montaż desek elewacyjnych na ścianie budynku decyduje o jej trwałości oraz estetyce budynku i otoczenia. Przed montażem deski należy przechowywać w oryginalnych opakowaniach, w przewiewnym pomieszczeniu.
Czytaj więcej

Jak odnowić elewację drewnianą?

Elewacja drewniana jest doskonałym materiałem do wykańczania elewacji budynku. Jednakże przy zastosowaniu tradycyjnych materiałów takich jak świerk czy modrzew elewacja wymaga odnawiania co kilka lat. W zależności od stopnia nasłonecznienia, zadaszeń etc.
Czytaj więcej

Jak wykańczać narożniki elewacji z drewna? - porada

Wielu wykonawców elewacji z drewna staje przed dylematem jak wykończyć narożniki przy zastosowaniu desek elewacyjnych.
Czytaj więcej

Elewacja kompozytowa - wady i zalety

Wybierając rodzaj elewacji budynku, warto zatroszczyć się o to, by materiały użyte przy jej montażu były nie tylko estetyczne, lecz także trwałe, tj. odporne na deszcz, śnieg, wilgoć, promieniowanie UV oraz zmienne temperatury.
Czytaj więcej
Umów spotkanie online