Jak wykańczać narożniki elewacji z drewna? - porada

Wielu wykonawców elewacji z drewna staje przed dylematem jak wykończyć narożniki przy zastosowaniu desek elewacyjnych.

Standardowo mamy 3 możliwości wykończenia elewacji drewnianej:

- za pomocą listwy wykończeniowej/narożnika

Ta metoda jest coraz rzadziej stosowana ze względu na kiepskie walory wizualne takiego rozwiązania. Przeważnie elewacyjne listwy wykończeniowe stosuje się przy wykańczaniu budynków, które nie mają pełnić roli reprezentacyjnej

- poprzez docięcie pod kątem 45%

Jest to najpopularniejsze wykończenie desek elewacyjnych. Elewacja drewniana wykończona w ten sposób daje wrażenie całościowej bryły – nie ma tu żadnego zbędnego sztukowania, przejście z jednej ściany na drugą jest wykonane w sposób płynny.

- poprzez umieszczenie w rogu kwadratowej kantówki z tego samego materiału z którego wykonane są deski elewacyjne i dosunięcie desek elewacyjnych do jej powierzchni. Jest to dość rzadko wykorzystywane lecz ciekawe wizualnie rozwiązanie.

Masz pytania?
* - pola wymagane
Inne z kategorii

Jakie wybrać deski na elewację budynku?

Elewacja drewniana jest doskonałym rozwiązaniem przy wykańczaniu fasad budynków. Przy decydowaniu się na zastosowanie drewna na elewację niezmiernie istotny jest wybór drewna z jakiego zostanie wykonana.
Czytaj więcej

Modrzew syberyjski na elewację budynku

Wybierając deski elewacyjne inwestorzy prędzej czy później trafiają na deski elewacyjne z modrzewia syberyjskiego. Są one polecane nie tylko przez producentów, ale również przez wykonawców i importerów.
Czytaj więcej

Czym malować elewację drewnianą?

Elewacja drewniana stanowi niezwykle oryginalną ozdobę konstrukcji domu. Wymaga jednak odpowiedniej i regularnej konserwacji. W tym celu warto skorzystać z profesjonalnych produktów, które nie tylko ochronią drewno przez sinizną, zgnilizną czy wilgocią, lecz także zadbają o długotrwały efekt estetyczny.
Czytaj więcej

Montaż desek elewacyjnych Thermory

Do montażu desek elewacyjnych Thermory należy zawsze stosować wkręty ze stali nierdzewnej.
Czytaj więcej
Umów spotkanie online