Modrzew syberyjski na elewację budynku

Wybierając deski elewacyjne inwestorzy prędzej czy później trafiają na deski elewacyjne z modrzewia syberyjskiego. Są one polecane nie tylko przez producentów, ale również przez wykonawców i importerów.
Deski elewacyjne z modrzewia syberyjskiego charakteryzują się znacznie lepszymi parametrami technicznymi od desek z modrzewia europejskiego sosny czy świerku.

Modrzew syberyjski dzięki wzrastaniu w surowym klimacie posiada małe przyrosty roczne co znacznie wpływa na jego trwałość i stabilność. Modrzew syberyjski jest również znacznie mniej żywiczny od innych gatunków drewna, dzięki czemu stosując ten gatunek zmniejszamy prawdopodobieństwo występowania wycieków żywicznych na elewacji.

Deski elewacyjne z modrzewia syberyjskiego poprawnie zamontowane i zabezpieczone będą służyły przez dziesiątki lat w dobrej kondycji. Elewacja drewniana wykonana z modrzewia syberyjskiego występuje w różnych profilach wykończenia.
Można wybierać spośród desek montowanych na pióro/wpust o kantach prostych bądź zaoblonych, jak również z profili romboidalnych instalowanych z odpowiednimi dylatacjami, co dodaje budynkom lekkości i oryginalnego charakteru. Wybierając deski elewacyjne z modrzewia syberyjskiego montowane na pióro/wpust należy zwrócić szczególną uwagę na długość pióra, gdyż drewno modrzewiowe ma tendencje do dość sporego kurczenia się i rozkurczania pod wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych. Długie pióro uniemożliwi wypadnięcie deski z wpustu pod wpływem tych zmian.
Deski elewacyjne modrzew syberyjski można wybarwiać na dowolne kolory, w celu uzyskania odpowiedniego efektu wizualnego.
Niektórzy inwestorzy pozostawiają deski modrzewiowe w kolorze naturalnym chcąc utrzymać oryginalną barwę modrzewia, w takim przypadku można zastosować lazury bezbarwne z silnym filtrem UV, który spowolni patynowanie drewna. Jednakże prędzej czy później zastosowanie środków z pigmentem okaże się konieczne.

Masz pytania?
* - pola wymagane
Inne z kategorii

Jakie wybrać deski na elewację budynku?

Elewacja drewniana jest doskonałym rozwiązaniem przy wykańczaniu fasad budynków. Przy decydowaniu się na zastosowanie drewna na elewację niezmiernie istotny jest wybór drewna z jakiego zostanie wykonana.
Czytaj więcej

Czym malować elewację drewnianą?

Elewacja drewniana stanowi niezwykle oryginalną ozdobę konstrukcji domu. Wymaga jednak odpowiedniej i regularnej konserwacji. W tym celu warto skorzystać z profesjonalnych produktów, które nie tylko ochronią drewno przez sinizną, zgnilizną czy wilgocią, lecz także zadbają o długotrwały efekt estetyczny.
Czytaj więcej

Montaż desek elewacyjnych Thermory

Do montażu desek elewacyjnych Thermory należy zawsze stosować wkręty ze stali nierdzewnej.
Czytaj więcej

Ile kosztuje elewacja z drewna?

Decydując się na elewację z drewna dobrze jest wpierw przekalkulować budżet jaki mamy do wykorzystania na ten cel. Elewacja drewniana to nie tylko deski ale również cała podkonstrukcja (ruszt), wkręty do drewna, systemy mocowań oraz lazury i impregnaty.
Czytaj więcej
Umów spotkanie online