Tarasy drewniane

Jaki materiał wybrać na taras? Płytki, kompozyt a może drewno?

Decydując się na budowę tarasu większość z nas zadaje sobie pytanie „Co na taras?”. Materiał z jakiego zostanie on wykonany jest bowiem najistotniejszą kwestią. Od tego bowiem m.in. zależy jego trwałość.
Czytaj więcej

Jakie wybrać deski na taras?

Wybierając materiał na taras drewniany warto rozważyć różne opcje. Obecnie rynek oferuje deski tarasowe w niezliczonej wręcz ilości, w związku z czym nic dziwnego, że wybór jest naprawdę trudny.
Czytaj więcej

Taras z drewna czy z kompozytu? Jakie deski wybrać na taras?

Budując taras często zastanawiamy się jaki materiał położyć na taras. Zazwyczaj wybór pada na drewno bądź kompozyt dlatego postanowiliśmy nieco ułatwić wybór tworząc porównanie tych dwóch rodzajów nawierzchni tarasowej.
Czytaj więcej

Jak ułożyć deski tarasowe - równolegle czy prostopadle?

Decydując się na taras zarówno drewniany jak i z kompozytu inwestorzy stają zazwyczaj przed dylematem jaki wybrać układ desek na taras. Deski tarasowe można układać wzdłuż drzwi wejściowych tzn. równolegle do wejścia, prostopadle bądź pod kątem.
Czytaj więcej

Dlaczego deski tarasowe mają szczeliny?

Montaż deski tarasowej wymaga zachowania szczelin pomiędzy deskami. Jest to istotne ponieważ zarówno deski drewniane jak i deski kompozytowe pod wpływem czynników atmosferycznych takich jak zmiany temperatur czy wilgotności zmieniają swoją objętość tj. kurczą się i rozkurczają w związku z czym muszą mieć wystarczająco miejsca.
Czytaj więcej

Montaż desek tarasowych

Montaż tarasu drewnianego wbrew pozorom nie jest taki trudny o ile zapoznamy się z podstawowymi informacjami jak zbudować taras drewniany.
Czytaj więcej

Deska tarasowa ryflowana czy gładka?

Budując taras z drewna stajemy przed dylematem jaki wybrać profil deski tarasowej. Do wyboru mamy deski gładkie bądź drobno/gruboryflowane.
Czytaj więcej

Taras drewniany z zadaszeniem czy bez?

Budując taras z drewna często zastanawiamy się nad tym czy go zadaszyć czy też pozostawić bez osłony. Zadaszony taras ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Z pewnością dzięki zadaszeniu tarasu istnieje możliwość korzystania z jego uroków niezależnie od pogody.
Czytaj więcej

Olejowanie tarasu z drewna

Olejowanie drewna jest procesem, który należy przeprowadzać najlepiej dwa razy do roku – na wiosnę i przed zimą. Istotny jest wybór odpowiedniej pory oaz dnia – taras drewniany musi mieć bowiem możliwość swobodnego wyschnięcia.
Czytaj więcej

Jaką grubość powinny mieć deski tarasowe?

Wybierając deski tarasowe warto zwrócić uwagę na ich grubość. Powinna być ona w dużej mierze zależna od gatunku drewna z jakiego zostały wykonane. Z reguły zakłada się, że im grubsze deski tarasowe tym większą powinny mieć żywotność. Nie ma tu jednak reguły.
Czytaj więcej
Umów spotkanie online