Czym malować elewację drewnianą?

Elewacja drewniana stanowi niezwykle oryginalną ozdobę konstrukcji domu. Wymaga jednak odpowiedniej i regularnej konserwacji. W tym celu warto skorzystać z profesjonalnych produktów, które nie tylko ochronią drewno przez sinizną, zgnilizną czy wilgocią, lecz także zadbają o długotrwały efekt estetyczny.

Impregnacja drewna na elewacji może odbywać sie za pomocą różnych środków. Jednym z nich jest specjalna dekoracyjna lazura do drewna firmy Remmers. Jest ona przeznaczona do stosowania na drewno nieobciążone statycznie, które nie ma bezpośredniego kontaktu z gruntem. Produkt ten doskonale sprawdzi się jako środek pielęgnacyjny, elewacji drewnianych, płotów, bram, a nawet pergoli czy altanek. Lazura do drewna wnika w głąb impregnowanego materiału, chroniąc go przed wilgocią, owadami, promieniowaniem UV, zgnilizną i pleśnią. Dzięki temu, iż posiada charakter hydrofobowy, pozwala drewnu oddychać, jednocześnie regulując poziom jego wilgotności. Niewątpliwą zaletą produktu marki Remmers jest to, że ponowne malowanie elewacji, nie wymaga szlifowania ani usuwania powłoki malarskiej. Jest to również bardzo wydajny środek impregnacyjny.

Doskonałą, choć nieco droższą alternatywę dla powyższego środka stanowi lazura ochronna OSMO. Jest to kombinacją impregnatu i lazury w jednej powłoce. Podobnie jak produkt Remmers, ma ona charakter hydrofobowy i odnacza się wyjątkową odpornością na promieniowanie UV, pleśń, grzyby oraz wilgoć. Impregnowane powierzchnie nie wymagają wcześniejszego szlifowania, dlatego malowanie elewacji domu środkiem OSMO odbywa się sprawnie i komfortowo. Co więcej, jest on niezwykle wydajny – 1 litr wystacza na pokrycie aż 24-26 m2. Lazura ochronna OSMO doskonale sprawdzi się jako środek impregnacyjny wiat garażowych, tarasów, balkonów, płotów oraz fasad drewnianych.

Najlepszej jakości lazury do ochrony elewacji drewnianej znajdziesz tu:
http://www.komplexmarket.pl/sklep/oleje-impregnaty-kleje/lazury-do-drewna

Masz pytania?
* - pola wymagane
Inne z kategorii

Jakie wybrać deski na elewację budynku?

Elewacja drewniana jest doskonałym rozwiązaniem przy wykańczaniu fasad budynków. Przy decydowaniu się na zastosowanie drewna na elewację niezmiernie istotny jest wybór drewna z jakiego zostanie wykonana.
Czytaj więcej

Modrzew syberyjski na elewację budynku

Wybierając deski elewacyjne inwestorzy prędzej czy później trafiają na deski elewacyjne z modrzewia syberyjskiego. Są one polecane nie tylko przez producentów, ale również przez wykonawców i importerów.
Czytaj więcej

Montaż desek elewacyjnych Thermory

Do montażu desek elewacyjnych Thermory należy zawsze stosować wkręty ze stali nierdzewnej.
Czytaj więcej

Ile kosztuje elewacja z drewna?

Decydując się na elewację z drewna dobrze jest wpierw przekalkulować budżet jaki mamy do wykorzystania na ten cel. Elewacja drewniana to nie tylko deski ale również cała podkonstrukcja (ruszt), wkręty do drewna, systemy mocowań oraz lazury i impregnaty.
Czytaj więcej
Umów spotkanie online