Deska tarasowa ryflowana czy gładka?

Budując taras z drewna stajemy przed dylematem jaki wybrać profil deski tarasowej. Do wyboru mamy deski gładkie bądź drobno/gruboryflowane.

Każdy wybór ma swoje plusy jak i minusy.

Deska tarasowa gładka jest łatwiejsza w codziennej pielęgnacji gdyż brud nie wchodzi w rowki. Dodatkowo łatwiej przeprowadzić jej renowację – chcąc całkowicie zmienić kolor tarasu bez problemu możemy to zrobić zeszlifowując starą warstwę lazury czy oleju i nakładając nową.

Jednakże na desce gładkiej bardziej widoczne są wszelkie cechy drewna (sęki, pęknięcia włoskowate,zarysowania etc.),

Deska tarasowa ryflowana zdaje się być mniej wymagająca w codziennym użytkowaniu. Ryfle na desce niwelują widoczność pęknięć będących naturalną cechą drewna, ewentualnych uszkodzeń, nierówności etc. Dodatkowo deska tarasowa ryflowana charakteryzuje się właściwościami antypoślizgowymi co przydaję się w szczególności w deszczowe dni oraz zimą.

Patrząc na charakterystykę desek gładkich jak i ryflowanych można stwierdzić iż zarówno deski tarasowe gładkie jak i ryflowane mają podobną ilość zalet jak i wad, w związku z czym najlepszym rozwiązaniem przy wyborze profilu desek tarasowych jest kierowanie się własnym gustem :-)

Masz pytania?
* - pola wymagane
Inne z kategorii

Jaki materiał wybrać na taras? Płytki, kompozyt a może drewno?

Decydując się na budowę tarasu większość z nas zadaje sobie pytanie „Co na taras?”. Materiał z jakiego zostanie on wykonany jest bowiem najistotniejszą kwestią. Od tego bowiem m.in. zależy jego trwałość.
Czytaj więcej

Jakie wybrać deski na taras?

Wybierając materiał na taras drewniany warto rozważyć różne opcje. Obecnie rynek oferuje deski tarasowe w niezliczonej wręcz ilości, w związku z czym nic dziwnego, że wybór jest naprawdę trudny.
Czytaj więcej

Taras z drewna czy z kompozytu? Jakie deski wybrać na taras?

Budując taras często zastanawiamy się jaki materiał położyć na taras. Zazwyczaj wybór pada na drewno bądź kompozyt dlatego postanowiliśmy nieco ułatwić wybór tworząc porównanie tych dwóch rodzajów nawierzchni tarasowej.
Czytaj więcej

Jak ułożyć deski tarasowe - równolegle czy prostopadle?

Decydując się na taras zarówno drewniany jak i z kompozytu inwestorzy stają zazwyczaj przed dylematem jaki wybrać układ desek na taras. Deski tarasowe można układać wzdłuż drzwi wejściowych tzn. równolegle do wejścia, prostopadle bądź pod kątem.
Czytaj więcej
Umów spotkanie online