Jak zamontować deski tarasowe na wylewce?

Budując taras drewniany na wylewce betonowej, starych płytkach czy balkonie należy wziąć pod uwagę pewne ograniczenia związane z wysokością tarasu.

Zazwyczaj przestrzenią nas tu ograniczającą jest wyjście na taras od strony budynku.
Przy montażu płytek gresowych czy terakoty wysokość pomiędzy gruntem a otworem drzwiowym zazwyczaj wynosi maksymalnie 5 cm. Dla tradycyjnego montażu deski tarasowej na legarach jest to wysokość niewystarczająca. Minimalna wysokość niezbędna do zamontowania tarasu z drewna wynosi zazwyczaj 8-10 cm.

W takim wypadku nie pozostaje nic innego jak skuć ewentualne płytki i częściowo wylewkę tak aby uzyskać wymaganą wysokość.

Oczywiście możemy zdecydować się na inne rozwiązanie tj. na płytki/ podesty tarasowe drewniane na przykład w systemie Thermory QuickDeck.
Deski tarasowe są tu fabrycznie zamontowane na podstawie z tworzywa sztucznego, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania legarów. Grubość/wysokość takiego systemu wynosi 32 mm. Dodatkowo jest to bardzo szybkie i łatwe w montażu rozwiązanie.
W innym wypadku nie pozostaje nam nic innego jak skuć wylewkę do wymaganej wysokości i montować taras zgodnie ze wskazówkami zawartymi tu Montaż tarasu z drewna - jak zbudować taras z drewna.

Masz pytania?
* - pola wymagane
Inne z kategorii

Jaki materiał wybrać na taras? Płytki, kompozyt a może drewno?

Decydując się na budowę tarasu większość z nas zadaje sobie pytanie „Co na taras?”. Materiał z jakiego zostanie on wykonany jest bowiem najistotniejszą kwestią. Od tego bowiem m.in. zależy jego trwałość.
Czytaj więcej

Jakie wybrać deski na taras?

Wybierając materiał na taras drewniany warto rozważyć różne opcje. Obecnie rynek oferuje deski tarasowe w niezliczonej wręcz ilości, w związku z czym nic dziwnego, że wybór jest naprawdę trudny.
Czytaj więcej

Taras z drewna czy z kompozytu? Jakie deski wybrać na taras?

Budując taras często zastanawiamy się jaki materiał położyć na taras. Zazwyczaj wybór pada na drewno bądź kompozyt dlatego postanowiliśmy nieco ułatwić wybór tworząc porównanie tych dwóch rodzajów nawierzchni tarasowej.
Czytaj więcej

Jak ułożyć deski tarasowe - równolegle czy prostopadle?

Decydując się na taras zarówno drewniany jak i z kompozytu inwestorzy stają zazwyczaj przed dylematem jaki wybrać układ desek na taras. Deski tarasowe można układać wzdłuż drzwi wejściowych tzn. równolegle do wejścia, prostopadle bądź pod kątem.
Czytaj więcej
Umów spotkanie online