Jak wyorzystać krótkie odcinki desek tarasowych i elewacyjnych

Jak wiadomo – drewno to bardzo cenny i wyjątkowy materiał… I choć rośnie w obfitości, to musimy traktować je z należytym szacunkiem. Dlatego dobrze wykorzystywać nawet najmniejsze kawałki.

Krótsze odcinki desek elewacyjnych mogą się świetnie przydać do różnych celów, wydobywając tym samym wartość z każdego kawałka tego cennego materiału.

Jak najlepiej wykorzystać krótkie drewniane deski tarasowe i elewacyjne?

Poniżej kilka pomysłów, które pozwolą zaoszczędzić materiał, a co za tym idzie także pieniądze, a do tego uzyskać piękny efekt wizualny….

Zastosowanie do: wykończeń, obróbek, krawędzi, czy ram okiennych – czyli wszędzie tam, gdzie pełna długość nie jest konieczna.

Nawet w przypadku większych projektów i powierzchni – zawsze znajdą się miejsca, gdzie można wpasować krótsze deski. A to sprawia, że zakup dłuższych i krótszych elementów jest znacznie lepszą opcją niż zużywanie większej ilości materiału, pieniędzy, jak i czasu, bo przecież długie deski trzeba przyciąć, co nie zawsze jest proste.

Krótsze deski jako kluczowy element dekoracyjny

Zamiast chować czy wyrzucać krótsze deski, czemu nie uczynić z nich głównego i wyrazistego elementu dekoracyjnego? Drewno to naturalny materiał, a każda deska ma nieco inny kolor i usłojenie, niezależnie od jej długości. Każdy taki odcinek jest niepowtarzalny i podkreśla wyjątkowość.

Jeśli martwisz się montażem krótkich desek okładzinowych, mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Dzięki naszym inteligentnym systemom montażowym pokrycie budynku krótszymi deskami jest równie łatwe.

 

Ułożenie desek w jodełkę lub „V” (tzw. chevron)

Deski na tarasie lub elewacji niezawsze muszą być montowane w pionie lub poziomie - ukośne linie wyglądają fantastycznie, ale taki projekt z pewnością będzie wymagał wielu krótszych desek wokół krawędzi. Takie wzory nadają budynkowi ciekawy wygląd, ponieważ optycznie go wydłużają

Wzory w jodełkę i chevron są klasyczne i często używane na podłogach czy płytkach, ale tak zamontowane drewno również może dać spektakularny efekt na zewnątrz.

Dodatkowy pomysł:
Nie zapominaj, że drewno jest niezwykle wszechstronnym materiałem, więc nie musisz ograniczać jego zastosowania do projektów budowlanych - mniejsze kawałki mogą przydać się do budowy i dekoracji: ozdób, donic, mebli i aranżacji wnętrz.

Szukasz inspiracji?
Zobacz krzesła, które zostały zaprojektowane specjalnie dla salonu Tallinn Architecture Biennale. Resztki desek można również wykorzystać do wykonania ławek, półek i innych małych mebli - możliwości są praktycznie nieograniczone!

Masz pytania?
* - pola wymagane
Inne z kategorii

Jaki materiał wybrać na taras? Płytki, kompozyt a może drewno?

Decydując się na budowę tarasu większość z nas zadaje sobie pytanie „Co na taras?”. Materiał z jakiego zostanie on wykonany jest bowiem najistotniejszą kwestią. Od tego bowiem m.in. zależy jego trwałość.
Czytaj więcej

Jakie wybrać deski na taras?

Wybierając materiał na taras drewniany warto rozważyć różne opcje. Obecnie rynek oferuje deski tarasowe w niezliczonej wręcz ilości, w związku z czym nic dziwnego, że wybór jest naprawdę trudny.
Czytaj więcej

Taras z drewna czy z kompozytu? Jakie deski wybrać na taras?

Budując taras często zastanawiamy się jaki materiał położyć na taras. Zazwyczaj wybór pada na drewno bądź kompozyt dlatego postanowiliśmy nieco ułatwić wybór tworząc porównanie tych dwóch rodzajów nawierzchni tarasowej.
Czytaj więcej

Jak ułożyć deski tarasowe - równolegle czy prostopadle?

Decydując się na taras zarówno drewniany jak i z kompozytu inwestorzy stają zazwyczaj przed dylematem jaki wybrać układ desek na taras. Deski tarasowe można układać wzdłuż drzwi wejściowych tzn. równolegle do wejścia, prostopadle bądź pod kątem.
Czytaj więcej
Umów spotkanie online