Co to jest thermory thermo sosna?

Thermory to produkty pochodzące z największej fabryki thermo drewna na świecie.
Modyfikacja Thermory sprawia, iż drewno znacznie zmienia swoje parametry techniczne.

Surowiec do produkcji desek z Thermory thermo sosny pozyskiwany jest ze Skandynawii dzięki czemu drewno posiada mniejsze przyrosty roczne co sprawia, iż jest bardziej odporne od naszej sosny krajowej. Dodatkowo podczas specjalnego procesu modyfikacji termicznej deski sosnowe są całkowicie odżywiczane. Deski Thermory z thermo sosny skandynawskiej są obojętne dla szkodników, pleśni czy grzybów dzięki temu nie wymagają impregnacji. Thermo sosna jest materiałem stabilnym wymiarowo nie wypaczającym się co jest częstym problemem przy większości gatunków drewna.

Deski Thermory thermo sosna dzięki modyfikacji termicznej uzyskują oryginalny miodowy kolor. Kolor ten jest osiągnięty w całym przekroju deski. Zostawiając deski niepomalowane pod wpływem promieni słonecznych z czasem będą patynować na kolor szary, niemniej jednak nie ma to wpływu na ich wytrzymałość i trwałość. Ewentualne olejowanie stosuje się jedynie w celu zachowania pierwotnego koloru bądź wybarwienia desek na inny, dowolny kolor.

Zarówno deski tarasowe jak i elewacyjne wykonane z Thermory thermo sosny skandynawskiej są zaliczane przez najważniejszy Instytut badawczy CATAS do 2 klasy żywotności materiału tj. do tej samej klasy co np. drewno egzotyczne Bangkirai.

Z racji iż cena Thermory thermo sosny jest zbliżona do ceny desek z modrzewia syberyjskiego coraz więcej klientów decyduje się na thermo sosnę zamiast tradycyjnego modrzewia czy drewna Bangkirai gdyż ta ma nad nimi sporą przewagę, przede wszystkim stabilność, trwałość i wytrzymałość, a także ładny wygląd.
Jeśli chcesz poznać ceny desek tarasowych i elewacyjnych Thermory wykonanych z thermo sosny skandynawskiej wejdź poniżej:

TARASY /deski-tarasowe/thermory-thermo-sosna 

ELEWACJE /deski-elewacyjne/thermory-thermo-sosna

 

Masz pytania?
* - pola wymagane
Inne z kategorii

Co to jest thermory thermo drewno?

Drewno Thermory to światowej klasy profile drewniane poddane specjalnej modyfikacji termicznej. Marka Thermory jest liderem wśród producentów thermo drewna na świecie. Profile Thermory są obecne w 48 krajach na całym świecie.
Czytaj więcej

Dlaczego drewno szarzeje?

Naturalną cechą drewna jest patynowanie. Drewno pod wpływem promieni UV zmienia swój naturalny kolor na szarawy i jest to nieuniknione przy każdym gatunku drewna. Nie jest to wada drewna lecz jego nieodłączna cecha następująca w zależności od gatunku i drewna i warunków atmosferycznych w okresie od kilku miesięcy do roku.
Czytaj więcej

Pielęgnacja mebli ogrodowych

Zadbane i solidne meble stanowią doskonałą ozdobę każdego ogrodu. Właśnie dlatego warto zatroszczyć się o ich odpowiednią pielęgnację, dzięki której będziemy mogli cieszyć się pięknym wyglądem naszego ogrodowego wyposażenia przez wiele lat.
Czytaj więcej

Cechy drewna

Drewno jest materiałem naturalnym i ekologicznym. Ma ono szereg cech, które przemawiają za jego stosowaniem. Jednakże decydując się na profile drewniane zarówno tarasowe, elewacyjne podbitkowe czy boazeryjne należy zdawać sobie sprawę z naturalnych cech tego surowca. Poniższe cechy nie są wadą drewna lecz jego cechą – należy w szczególności odróżnić te kwestie.
Czytaj więcej
Umów spotkanie online