Co zrobić z boazerią drewnianą?

Posiadacze mieszkań po dziadkach bądź rodzicach często zmagają się z problemem staromodnej boazerii. Z reguły boazeria drewniana kojarzy nam się z czasami PRL-u gdzie w niemal każdym budynku obowiązkowym elementem wystroju wnętrz była boazeria. Najczęściej sosnowa o tradycyjnej formie, lakierowana na wysoki połysk. Oczywiście można ją zerwać jednak wiąże się to z dość wysokim kosztem szpachlowania ścian, gruntowania, szlifowania etc.

Najłatwiejszym i najtańszym sposobem na „straszącą” boazerię jest pomalowanie jej na dowolny kolor. Taka zmiana całkowicie odmienia wnętrze pomieszczenia.

Aby wykonać renowację boazerii drewnianej należy wykonać poniższe czynności:

  • zeszlifować boazerię papierem ściernym za pomocą szlifierki oscylacyjnej bądź ręcznie
  • dokładnie odkurzyć zeszlifowaną powierzchnię
  • zaszpachlować ewentualne dziury po wkrętach bądź po sękach
  • nałożyć pierwszą warstwę farby do drewna za pomocą pędzla i odczekać do całkowitego wyschnięcia, następnie nałożyć drugą warstwę i gotowe!

Najczęściej wybieranym kolorem do renowacji boazerii drewnianej jest kolor biały – nadaje on wnętrzu lekkości i nowoczesnej formy, jednakże przy wyborze koloru mamy całkowitą dowolność. Tak odmienione wnętrze otrzyma drugie życie na wiele lat.

Masz pytania?
* - pola wymagane
Inne z kategorii

Boazeria drewniana - wskazówki montażu

Boazerię drewnianą montujemy na konstrukcji nośnej z drewnianych listew (łat). Konstrukcję nośną tworzymy więc w pierwszej kolejności. W miejscu montażu (ściana, sufit) mocujemy listwy odpowiedniego rozmiaru.
Czytaj więcej

Boazeria drewniana - czym zabezpieczać?

Boazeria drewniana od kilku lat zdecydowanie wróciła do łask architektów i inwestorów. Jeszcze 15 lat temu kojarzona mocno z czasami PRL obecnie jest pożądanym produktem przy wykańczaniu ścian w budynkach zarówno mieszkalnych jak i użyteczności publicznej.
Czytaj więcej
Umów spotkanie online