Boazeria drewniana - czym zabezpieczać?

Boazeria drewniana od kilku lat zdecydowanie wróciła do łask architektów i inwestorów. Jeszcze 15 lat temu kojarzona mocno z czasami PRL obecnie jest pożądanym produktem przy wykańczaniu ścian w budynkach zarówno mieszkalnych jak i użyteczności publicznej.

Materiał do stosowania jako boazeria powinien być suszony komorowo. Warto aby był wykonany np. ze świerka, modrzewia albo thermo drewna.

Boazerię warto jest pomalować po montażu aby była łatwiejsza w użytkowaniu. Pozostawiona bez zabezpieczenia będzie chłonąć brud i z czasem zmieni kolor.

Ostatnimi czasy bardzo popularne jest bielenie desek boazeryjnych bądź malowanie na kolor biały, szary czy inne imitujące kolor drewna. Ciekawym rozwiązaniem jest także boazeria malowana na wyraziste kolory np. czarny, grafitowy etc., takie rozwiązanie nadaje ekstrawaganckiego charakteru.

Boazeria biała jak i w innych kolorach jest ciekawym wykończeniem ścian zarówno w budynkach mieszkalnych jak i w innych miejscach użyteczności publicznej.

Do malowania boazerii drewnianej warto zastosować środki dedykowanego właśnie do tego celu.

Dobrym rozwiązaniem jest np. środek niemieckiej marki Remmers Wohnraum-Lasur, dostępny w różnych wybarwieniach, oparty na naturalnych surowcach takich jak olej lniany, żywice oraz wosk pszczeli. Lazura ta dodatkowo nadaje się do stosowania we wnętrzach przystosowanych dla dzieci. Lazury do wnętrz nakłada się za pomocą miękkiej szmatki. Po wyschnięciu pierwszej warstwy lazury można powierzchnię delikatnie zeszlifować papierem ściernym aby usunąć wrażenie szorstkości a następnie powtórzyć zabieg.

Innym profesjonalnym środkiem do pielęgnacji boazerii drewnianej jest lazura marki OSMO, która również oferuje szeroką gamę kolorystyczną.

Więcej na http://sklep.komplexmarket.pl/oleje_i_woski_do_wnetrz

Masz pytania?
* - pola wymagane
Inne z kategorii

Co zrobić z boazerią drewnianą?

Posiadacze mieszkań po dziadkach bądź rodzicach często zmagają się z problemem staromodnej boazerii. Z reguły boazeria drewniana kojarzy nam się z czasami PRL-u gdzie w niemal każdym budynku obowiązkowym elementem wystroju wnętrz była boazeria.
Czytaj więcej

Boazeria drewniana - wskazówki montażu

Boazerię drewnianą montujemy na konstrukcji nośnej z drewnianych listew (łat). Konstrukcję nośną tworzymy więc w pierwszej kolejności. W miejscu montażu (ściana, sufit) mocujemy listwy odpowiedniego rozmiaru.
Czytaj więcej
Umów spotkanie online