Jaką zastosować nawierzchnię wokół basenu?

W dzisiejszych czasach posiadanie basenu na własnym podwórku bądź w domu staje się coraz bardziej popularne. Wykańczając przestrzeń przy basenie wiele osób zastanawia się jaką zastosować nawierzchnię.
Płytki ceramiczne są zazwyczaj stosowane na pływalniach publicznych, gdyż ma to ułatwić utrzymanie higieny, w związku z czym nie kojarzą się one zbyt dobrze, a już na pewno nie z luksusem. Dodatkową ich wadą jest śliskość nawierzchni, a także odpadanie i pękanie po zimie.
Innym rozwiązaniem są deski tarasowe kompozytowe. Jeśli zdecydujemy się na wysokiej jakości kompozyt np marki Noble Collection wówczas z pewnością zdają one egzamin przy takim zastosowaniu. Deski tarasowe kompozytowe są trwałe i dość stabilne wymiarowo. Jednakże pod wpływem temperatury deski kompozytowe nagrzewają się dość intensywnie, przez co chodzenie po nich bosą stopą jest dość nieprzyjemne.
Wydawałoby się zatem, że drewno będzie najlepszym materiałem do tych zastosowań.
Gatunki rodzime jak sosna, świerk czy modrzew mają zbyt słabe parametry techniczne nie nadają się do ciągłego kontaktu z wodą. W związku z tym na myśl przychodzą gatunki drewna egzotycznego. Jednak i tu można znaleźć kolejne wady niektórych gatunków drewna egzotycznego – deski egzotyczne dość mocno pracują a kontakt z wodą dodatkowo nasila pracę drewna przez co nawierzchnia wokół basenu po dłuższym czasie może przypominać „fale Dunaju”. Drewno egzotyczne lubi również farbować co może powodować że woda w basenie będzie zmieniać kolor.

Materiałem szlachetnym, który doskonale nadaje się do zastosowania przy basenie jest z pewnością Thermory thermo jesion. Jest to drewno o najwyższych parametrach jakie można uzyskać przy zastosowaniu naturalnych materiałów. Dzięki poddaniu drewna specjalnej obróbce termicznej drewno nie pracuje i jest stabilne wymiarowo. Drewno Thermory nawet przy kontakcie z wodą nie zmienia kształtów, nie wypacza się. Dodatkowo materiał ten nie puszcza soków w związku z czym nie ma obawy, że woda w naszym basenie zacznie zmieniać kolor. Thermory thermo jesion amerykański jest również szeroko stosowany do budowy przystani jachtowych, a także samych jachtów.

Aby dowiedzieć się więcej na temat drewna przystosowanego na powierzchnie wokół basenów zobacz TU

Masz pytania?
* - pola wymagane
Inne z kategorii

Jaki materiał wybrać na taras? Płytki, kompozyt a może drewno?

Decydując się na budowę tarasu większość z nas zadaje sobie pytanie „Co na taras?”. Materiał z jakiego zostanie on wykonany jest bowiem najistotniejszą kwestią. Od tego bowiem m.in. zależy jego trwałość.
Czytaj więcej

Jakie wybrać deski na taras?

Wybierając materiał na taras drewniany warto rozważyć różne opcje. Obecnie rynek oferuje deski tarasowe w niezliczonej wręcz ilości, w związku z czym nic dziwnego, że wybór jest naprawdę trudny.
Czytaj więcej

Taras z drewna czy z kompozytu? Jakie deski wybrać na taras?

Budując taras często zastanawiamy się jaki materiał położyć na taras. Zazwyczaj wybór pada na drewno bądź kompozyt dlatego postanowiliśmy nieco ułatwić wybór tworząc porównanie tych dwóch rodzajów nawierzchni tarasowej.
Czytaj więcej

Jak ułożyć deski tarasowe - równolegle czy prostopadle?

Decydując się na taras zarówno drewniany jak i z kompozytu inwestorzy stają zazwyczaj przed dylematem jaki wybrać układ desek na taras. Deski tarasowe można układać wzdłuż drzwi wejściowych tzn. równolegle do wejścia, prostopadle bądź pod kątem.
Czytaj więcej
Umów spotkanie online